
Kalle är opererad , jag blev kattbiten igår när jag skulle ta fram katten under sängen och varit på akuten och fått penicillin, har stelkrampsspruta: handen är svullen och kan inte användas så mycket och så trodde vi att hunden var sjuk idag för han har varit så lugn men han är som vanligt igen. Så lite rörigt här.
Nu är alla barnen här och vi ska klä granen och se på Måns och Per julshow och så blir det tapas. Elin stannar till nyår så det blir mycket tid tillsammans.
Ha det så bra….vi får se om jag kan uppdatera lite imorgon igen och handen blir bättre.
Kram Lotta
Nej men stackare! Så otäckt med stelkramp. Hoppas att du blir bra snabbt igen. Kram 💙
Speedy recovery!
Tveksam om det är stelkramp. Är extremt ovanligt. Jag har arbetat som distriktssk i 20 år o ännu aldrig stött på en person med bekräftad stelkramp. Det är mest trolig en lättare infektion. Visst skydd ingår ändå i det allmänna vaccinationsprogrammet . Trots att det var ett tag sedan 😜
Nämen ojoj vilken otur med missen, men tur det gick ge stelkramp och allt sådant då. Hoppas att det är bra med maken. Njut av en härlig kväll nu, skönt att vovven mår bra igen