Innehåller reklamlänkar

Att inreda en Sjöstuga har varit så roligt. Jag har ju alltid älskat hus vid vatten så det blir fåglar, båt, trä, korg och så blått och vit såklart. Vi har försökt att ta ner saker dit som vi redan hade hemma som tex vita skåpet från badrummet, korgstolarna som vi haft ett tag. Sängen/bäddsoffan är ny och så kom Elin med ett gammalt nattduksbord sedan förra huset. Trähyllorna fanns i stugan när vi flyttade hit.

Bytte lampskärmen från Clas Olsson som ger lite mer värme med korg

Köpte även en replampa från samma ställe. Den ska vi göra något kul med. Vi har drivved som vi kan bygga någon ställning och sätta på väggen, tänkte göra en läslampa av den.

Allt är så roligt när man tar lite i taget, när man är klar är det inte lika roligt. Jag gillar processen och få längta lite. Jag bryr mig inte om vart jag köper eller hittar grejerna. Det blir lite ihop plock och det blir bra. Kudden med bastu HÄR gillar jag mycket. På hösten blir det plädar och fårskinn osv Plädarna har blivit så dyra, ja det mesta är dyrt nu för tiden men mycket av min inredning köpte jag förr.
Ha nu en toppendag, det ska jag ha
Kram Lotta
Byxor med hög midja HÄR, tröja jag älskar HÄR

Ellos rabbatkod ,ARSTIDERAUG25 gäller HÄR

Gäller 33% på dyraste varan och/eller 5% på redan rabatterade produkter. Fullständiga villkor kan du se i kassan.