Innehåller annonslänkar

Det har varit en sådan skön och fin dag. Jag har varit ute från frukost och planterat höstblommor i min krukor, dessa bilder kommer framöver. Nu smyger vi in lite mer höstmys här på bloggen även om vädret är skönt och hösten nästan ligger där på vänt. Utanför håller färgerna på att bytas.

Jag plockar in krukor och växter i växthuset och det har blivit ganska fullt där inne men då har jag inte lika mycket att vattna utomhus.

Jag har firat en av mina bästa vänner Helena. Så himla mysigt att sitta i en soffa några timmar och bara prata med folk, ställa frågor och bara höra om andras liv.
Andra fina svampar HÄR


Nu ska jag lata mig och sitta här och kolla Youtube. Tända ett ljus i fönstret och ikväll blir det plockmat. Kalle är inte pigg än och varit sjuk några dagar. Jag har min krulliga hund här bredvid mig i sängen och känner mig tacksam. Idag har jag beställt en massa lökar som ska planteras i Oktober. Man ångrar aldrig en vårlök.
Allt gott bästa bloggläsare
Kram Lotta
Hollies, snygg mössa HÄR och Kappa HÄR

Bubbleroom

