Innehåller annonlänkar

Vilka varma dagar vi haft. Har ni också haft 32 grader? Jag är ingen soldyrkare men jag har badat mycket sista tiden och det är ju bra för kroppen också. När man kommer upp från ett bad är det ju som det knäpper till och man får ny energi.


Vi gör ju inte så mycket om dagarna nu så jag har inte så mycket att skriva om. Kalle gjorde en god islatte igår och så har mycket av tiden gått till att vattna. Ja man är glad att man har sjövatten. Jag älskar ju gräva rabatter, sätta ner blommor och dra upp plantor men vattna är Kalle bäst på fast jag hjälper ju till. Han springer omkring med sina vattenslangar och verkar tycka det är avkoppling 🙂

Jag sa för länge sedan att vi skulle få vatten inkopplat med det var bara borrning då, men idag är tydligen dags att koppla in allt. Idag får vi vatten igen på riktigt.
Nu ska det bli frukost här
Ha en fin dag
Kram Lotta

Jätte snyg klänning!
Hej Lotta
Denhär blå klänningen med smock över bysten är så snygg och den klär dig perfekt. Var har du köpt den ?
Ser så skön ut, och blått är ju flott, eller hur ?
Hej, det är en gammal klänning från förra året köpt på Sandströms. Kram Lotta